Najciekawsze zakątki Peru

OFERTA VIP
OFERTA PROMOCYJNA
Przewodnik
od 13287 PLN / 3189 EUR
Wszystkie bilety
Ilość dni: 17
Poznawczy

Całoroczne

Lima, Arequipa, Colca Canyon, Puno, Uros, Taquile, Cusco, Sacred Valley, Machu Picchu, Amazonia

Powrót do oferty
 • mapy

DLACZEGO WYBRAĆ TEN WYJAZD?

 • wygodna podróż z transferami lotniczymi
 • obejmuje zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Peru, pamiątek UNESCO
 • jakościowe i stylowe hotele
 • Machu Picchu, obserwacja kondorów, pierwotne wspólnoty na wyspach pływających
 • atrakcyjny program i pobyt w Amazonii (opcjonalnie można pominąć)

OPIS WYJAZDU

Najlepsze z Peru jest unikalną trasą, która zabierze Cię do największych atrakcji tego bogatego i egzotycznego kraju. Będziesz mógł podziwiać wspaniałe zabytki cywilizacji Inków, znanego na całym świecie miasta utraconego Machu Picchu, leżącego wysoko w Andach. Odwiedzisz wyspy Uros i najgłębszy kaniony świata. Wraz z piękną kulturą Peruwiańczyków, ten pakiet tworzy bukiet niezapomnianych wspomnień. Daj się pokusić tą wyjątkową podróżą po śladach Inków. Podróż uzupełnia pobyt w Amazonii z programem w przyrodzie (ta część programu może być ewentualnie pominięta).

ZAPYTAJ O WYJAZD

Dzień 1 – Wylot do Limy
Wylot z Europy do Limy, Peru.

Dzień 2 – Lima
Twoja przygoda zaczyna się w Limie, stolicy Peru. Po przyjeździe zabierzemy Cię do hotelu. Jeśli wylądujesz w Peru rano, będziesz miał czas, aby udać się do zabytkowego centrum tego miasta lub zrelaksować się w hotelu po długiej podróży do Peru.

Dzień 3 – Arequipa (s)
Rano pośniadaniu transfer na lotnisko i krótki lot do Arequipy. Po przyjeździe do Arequipy przewodnik będzie czekał na Ciebie do hotelu. Cały dzień masz arezerwowany na indywidualną wycieczkę po mieście, o którego dostaniesz przewodnik gdzie iśc i co zobaczyć. Nocleg w stylowym hotelu w Arequipa.

Dzień 4 – Arequipa (s)
Dzisiaj masz cały dzień na poznawanie miasta. W tym celu dostaniesz od nas przewodnik.  Arequipa jest pięknym miastem o bogatej historii, zbudowany z białego kamienia z zabytkami UNESCO i znanego muzeum zamrożonej księżniczka Inków Juanity.  Nocleg v hotelu.

Dzień 5 – Colca Canyon (s)
Rano odbędziemy podróż do jednego z najgłębszych kanionów świata „Colca“. Droga prowadzi przez krętą drogę wokół wulkanów Misti, Chachani i Ampato, których szczyty pokrywa śnieg. U progu kanionu Colca zobaczysz majestatycznie latające kondory i olbrzymie orły i przypomnisz sobie melodie słynnego „el Condor pasa“. Podczas drogi będziesz jechać przez typowe wioski Torja, Chucura i Patapampa wraz z kolonialnymi kościołami i tarasami rolniczymi zbudowanymi przez generację Inków. Po południu warto odwiedzić Chivay lub skorzystać z kąpieliska termalnego La Calera. Nocleg w pobliżu Kanionu Colca.

Dzień 6 – Colca Caňon – Puno (s)
Rano pojedziesz się do „Cruz del Condor“, najlepszego miejsca na obserwację kondorów w okolicy. Następnie zatrzymamy się w wioskach Pincholo, Yanque, Cabanaconde, Coporaque, gdzie nadal można zobaczyć pozostałości Imperium Inków i nagrobki. Zobaczysz amfiteatr w wioskach Ocolle, Chinchinea i Colcas. Po południu odjeżdżamy do Puno, która jest bramą do słynnego Jeziora Titicaca, gdzie mamy zakwaterowanie.

Możliwość przedłużenia pobytu o ekstra pół dnia o charakterystyczny pobyt z noclegiem u tubylców. 

Dzień 7 – Pływające wyspy Uros i wyspa Taquille (s, o)
Całodniowy program rozpoczyna się około godziny 7, odwiedzając miejscowe atrakcje jeziora Titicaca, pływające wyspy Uros, na których żyją mieszkańcy. Znajduje się około 4 km od miasta Puno na jeziorze Titicaca. Ludzie żyjący tutaj pochodzą od najstarszych mieszkańców całej Ameryki i nadal są przywiązani do swoich tradycji i stylu życia. Następnie udasz się na wyspę Taquile, gdzie wygląda jakby czas się zatrzymał w miejscu. Mieszka tu 350 rodzin w tradycyjnym stylu. Można zakupić typiczne wyroby tekstylne charakterystyczne dla regionu. Krajobrazy jeziora Titicaca są cudowne. Cordillera Real w Boliwii będzie pokryta śniegiem. Wieczorem powrót do hotelu w Puno.

Możliwość rozszerzenia programu o 1 dzień na 2 dniową wycieczkę p jeziorze Titicaca z pobytem u tubylczej rodziny.

Dzień 8 – Droga autobusem Puno – Cusco (s, o)
Transfer do autobusu. Podróż autobusem do Cusco. Po drodze przejedziesz przez typowe wioski Pucara, Racchi i Andahuaylillas. Po drodze obiad w restauracji w Sicuani, Około godziny 17:00 będziesz w Cusco. Tam przewieziemy Cię do hotelu w centrum miasta. Nocleg.

Dzień9 – Cusco – zwiedzanie miasta (s)
Do południa odpoczynek. Po południu zwiedzanie Cusco z przewodnikiem. Cusco znajduje się prawie 3000 m n. p. m. Jest to piękne historyczne miasto, w którym hiszpańska architektura kolonialna łączy się z pozostałościami Inków. W imperium Inków Cusco było stolicą i siedzibą panujących. Razem z przewodnikiem odwiedzisz główną katedrę, „12-kątkową skałę“, ruiny Inków, takie jak Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Zobaczysz też ruiny z czasów Inków w okolicach Cusco, które również są bardzo imponujące. Nocleg w hotelu.

Dzień 10 – Święta Dolina Inków (s, o)
Dzisiaj odwiedzisz świętą dolinę Inków, zatrzymujemy się w wiosce Pisac, znanej z pamiątek i targów sztuki i kończąc dzień w pobliżu rzeki Urubamba i zabytkowej Ollantaytambo. Tutaj skosztujesz typowego obiadu. W późnym popołudniem wrócimy do Cusco do hotelu.

Dzień11 – Machu Picchu (s)
Po wczesnym śniadaniu wsiadamy do pociągu w kierunku Machu Picchu. Po imponującej, czterogodzinnej podróży pociągiem, wokół krajobrazów pięknej przyrody, docieramy do utraconego miasta Inków – Machu Picchu, około 112 km od Cusco. Machu Picchu został odkryty w 1911 roku przez podróżnika Hiram Bingham i jest słusznie nazwany jednym z nowoczesnych cudów świata. Tutaj czeka Cię zwiedzanie ze specjalnym wykładem a także wolny czas na osobiste zwiedzanie tego magicznego miejsca. Pod koniec dnia pojedziesz do Aquas Calientes, będzie czas na zwiedzanie miasta bez samochodów, a następnie pociągiem z powrotem do Cusco. Zakwaterowanie w Cusco.

Możliwość przedłużenia programu na Machu Picchu. Nocleg w Aqua Calientes

Dzień 12 – Cusco (s)
Wolny dzień przeznaczony na osobiste zwiedzanie w tym pięknym mieście pełnym zabytków. Idealne miejsce na zakup tradycyjnych pamiątek lub spacer po zabytkowym centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu.

Program można zakończyć bez pobytu w Amazonii. Cena programu bez pobytu w Amazonii wynosi 72. 990 CZK / osobę.

Dzień 13  – Cusco – Puerto Maldonado (s, o, v)
Rano transfer na lotnisko w Cusco i lot do Amazonii. Z lotniska Puerto Maldonado zabieramy Cię do portu przez rzekę Madre de Dios. Po drodze krótkie zwiedzanie mista. Zabierzemy Cię na rejs po rzece Ecoamazonia Lodge w Amazonii, gdzie będzie nocleg. Podczas obiadu otrzymasz podstawowe informacje o miejscu i programie. Po południu przewodnik poprowadzi cię do miejsca o nazwie Caiman Coch, gdzie można zobaczyć kajmany. Wieczorem zobaczysz imponujący zachód słońca w dżungli. Powrót do miejsca zakwaterowani, kolacja i czas wolny.

Dzień 14  – Amazonia (s, o, v)
Program w Amazonii trwa. Dziś rano idziemy na spacer po lesie i bagnach, wzdłuż drogi zobaczymy zalany las i wiele gatunków zwierząt i roślin. Dostaniemy się do jeziora Apu Victor do krystalicznie czystej wody i otaczającą ją gigantycznych drzew. Zachęcamy do obserwacji z wieży, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę, skąd można zaobserwować wiele gatunków ptaków. Po drodze powrotnej miejsca zakwaterowania zobaczysz kajmany i żółwie. Jeśli masz szczęście, zobaczysz również wydry. Po obiedzie udaj się na wyspę małp, gdzie można zobaczyć różne typy małp, co najmniej 5 różnych gatunków. Powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja.

Dzień 15  – Amazonia (s, o, v)
Po śniadaniu czeka Cię zwiedzanie z przewodnikiem do “ Cocha Perdido“ (zagubione jezioro) to bagno i mokradła otoczone lasem deszczowym, gdzie jest wiele gatunków zwierząt, takich jak gigantyczne wydry, kajmany, żółwie, tapiry, jaguary i wiele gatunków ptaków. Następnie odwiedzisz amazońską wieżę z panoramicznym widokiem lasów tropikalnych z korony drzew. Kajakie wrócisz na obiad do misjca zakwaterowania. Po południu wycieczka kajakiem i odwiedziny amazońskiej rodziny. Powrót i kolacja..

Dzień 16  – Amazonia (s)
Ostatnie pobudka w dżungli hałasem lasów i dźwięków zwierząt. Po śniadaniu pojedziesz na lotnisko Puerto Maldonado lotem do Limy i z Limy polecisz do Europy lotem międzynarodowym.

Dzień 17 – Powrót do Europy
Powrót do Europy. Koniec programu

 • powrotny bilet międzynarodowy
 • bilety lokalne zgodnie z programem
 • bilet na pociąg Cusco – Machu Picchu
 • autobusowy bilet Puno – Cusco
 • wszystkie transfery zgodnie z programem
 • nocleg w 3* hotelu ze śniadaniami
 • Śniadania, obiady, kolacje według programu
 • wstępy do miejsc według programu
 • wycieczki zgodnie z programem
 • przewodnik
 • całodobowa opieka asystenta Biura Podróży w Peru
 • ubezpieczenie BP na wypadek upadku.
 • napiwki
 • wydatki osobiste
 • ubezpieczenia osobiste
 • lokalny podatek lotniskowy (jeśli jest wymagany przez lokalne władze)
 • pożywienie a wycieczki nie objęte programem
 • dopłata za 4* hotelech ze śniadaniem- 14.000 Kč / osoba
 • opłata za osobę podróżującą samotnie – 12.000 Kč 
 • Program można zakończyć bez pobytu w Amazonii. Cena programu bez pobytu w Amazonii wynosi 72. 990 CZK / osobę
 • rozszerzony program o jeden dzień na jeziorze Titicaca z pobytem u tubylczej rodziny/ – 2.200 Kč / osoba
 • Podana cena dotyczy pobytu 1 osoby w pokoju dwuosobowym.
 • Termin wyjazdu w maju i sierpniu może być nieco zmodyfikowana zgodnie z rozkładem lotów.
 • Cena może się różnić w zależności od dostępnego zakwaterowania, międzynarodowych cen biletów i kursu wymiany USD.
 • w przypadku przesiadki w USA koniecznie jest załatwić pozwolenie ESTA.
 • Duże wysokości 4000 m n.p.m
 • Zalecamy wykupienie ubezpieczenia podróżnego i ubezpieczenia od anulowania podróży.
 • Średnia trudność podróży

 

Powiązane podróże

Poznawczy
Galapagos
Soukromý: Krásy Galapág a Ekvádoru
Peru i Boliwia
Przewodnik
Peru i Szlak Inków z polskim przewodnikiem
Poznawczy
Peru i Boliwia
Świetna cena!
Przygoda w Peru